Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Camp Takota

Camp Takota

2014
×
★★
Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Sully

Sully

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Due Date

Due Date

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Belle

Belle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★
Edit this entry  
17
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry