olivia has logged 97 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sunday In the Park With George

Sunday In the Park With George

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Something Rotten

Something Rotten

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Legally Blonde: The Musical

Legally Blonde: The Musical

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Extraordinary Case of Alex Lewis

The Extraordinary Case of Alex Lewis

2016
×
Edit this entry  
31
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love Never Dies

Love Never Dies

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dinner

Dinner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Legally Blonde: The Musical

Legally Blonde: The Musical

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bombshell in Concert

Bombshell in Concert

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Contagion

Contagion

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry