Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
Dinner

Dinner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghost Quartet at the McKittrick Hotel, Jan. 12, 2015

Ghost Quartet at the McKittrick Hotel, Jan. 12, 2015

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sunday In the Park With George

Sunday In the Park With George

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Something Rotten

Something Rotten

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Legally Blonde: The Musical

Legally Blonde: The Musical

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry