• Spider-Man: No Way Home

  • Home Sweet Home Alone

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Diana: The Musical

    ½

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fatherhood

  • Luca

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • News of the World

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Wild Mountain Thyme

    ½

  • The Prom

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Bombshell in Concert

    ★★★★½

  • Scoob!

  • The Willoughbys

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Onward

  • The Social Dilemma

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Miss Americana

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • Lady and the Tramp

  • Let It Snow

  • Frozen II

  • The Little Mermaid Live!

  • Countdown

  • The Addams Family

  • The Goldfinch

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Murder Mystery

  • Aladdin

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Someone Great

  • Little

  • Dumbo

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★