Sort by

Oliver has logged 31 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
9/21/21

9/21/21

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Boy and His Atom: The World's Smallest Movie

A Boy and His Atom: The World's Smallest Movie

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★½
Edit this entry  
28
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Edit this entry  
07
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Pig

Pig

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Edit this entry  
02
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Edit this entry  
22
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
For Myself, Alone

For Myself, Alone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Minari

Minari

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Portal Combat

Portal Combat

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
The Grey

The Grey

2011
×
★★½
Edit this entry