Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★½
Edit this entry  
21
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
TÁR

TÁR

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Lure

Lure

×
★★★
Edit this entry  
02
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
23
Air

Air

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Edit this entry  
18
About Dressy Sally

About Dressy Sally

1976
×
★★★
Edit this entry  
13
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
The Lad Goodbye

The Lad Goodbye

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★½
Edit this entry  
04
Scream

Scream

2022
×
★½
Edit this entry  
13
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read other review Edit this entry  
30
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hi, Lad!

Hi, Lad!

×
Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Edit this entry  
23
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★
Edit this entry  
02
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
25
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry