oliverloch has logged 14 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
07
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Man Up

Man Up

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry