Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pirates

Pirates

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Legend

Legend

2015
×
★★
Edit this entry  
21
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★½
Edit this entry  
02
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Read the review Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sky High

Sky High

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
14
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Man Up

Man Up

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
½
Read prior review Edit this entry  
07
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★½
Read prior review Edit this entry  
05
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry