• Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Holidate

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • The Secret Garden

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Crawl

    ★★

  • Mrs Lowry & Son

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Child's Play

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★½

  • Good Boys

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★½

  • Polaroid

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Christmas Break-In

  • Vice

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • The Grinch

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • The Holiday Calendar

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Festival

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Father of the Year

    ★½

  • Pokémon the Movie: The Power of Us

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Swimming with Men

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½