• Eternals

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prime Time

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Tutti per 1 - 1 per tutti

    ★★

  • Rose Island

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Hunger Ward

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Cadaver

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Fierce

  • Opera

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • We Are Who We Are

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★½

  • Unknown Origins

    ★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Letter Room

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ½

  • The Secret: Dare to Dream

    ★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★½

  • Uncorked

    ★★★½

  • Unorthodox

  • The Occupant

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½