• The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Rose Family

    ★★★★

  • Flashwood

    ★½

  • The Decline

    ★★★★

  • Fantasy Island

  • His House

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Vivre à 100 milles à l'heure

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Standing on the Line

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★

  • nîpawistamâsowin : We Will Stand Up

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Amazing Grace

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Cliché

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Apostle

    ★★★

  • Quincy

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • 1991

    ★★★★

  • Nightmare Cinema

    ★★★

  • The Fireflies Are Gone

    ★★★★½

  • The Fall of the American Empire

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • Calibre

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • The Devil's Share

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★