• The Kissing Booth 3

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • We Broke Up

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Save Ralph

  • Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

  • Bad Trip

  • Killing Escobar

  • Coming 2 America

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

  • WandaVision

  • Music

    ½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Death to 2020

  • Burrow

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Happiest Season

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • After We Collided

  • Host

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • If Anything Happens I Love You

  • Out

  • The Invisible Man

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Horse Girl

  • Downhill

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • The Good Liar

  • Frozen II

  • Last Christmas

  • Klaus

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

  • Abominable

  • K-12

  • Joker

  • Marriage Story

  • Angel Has Fallen

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Neighbors' Window

  • Avengers: Endgame

  • The Perfect Date