Sort by
  • Captain America: Brave New World

  • Wicked

    ★★★★

  • Aquaman and the Lost Kingdom

    ★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★½

  • Blue Beetle

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • The Flash

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★

  • Missing

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Black Adam

    ★★

  • The Fabelmans

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Welcome to the Club

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Untold: Operation Flagrant Foul

    ★★★½

  • The Little Guy

  • DC League of Super-Pets

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

  • Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Hustle

    ★★★

  • What Is a Woman?

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★

  • RRR

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Dirtbag

  • Turning Red

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • ORTHODOXED

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • Olaf Presents

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

  • King Richard

    ★★★½

  • Dug Days

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Jungle Cruise

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½