Sort by

Owen has logged 46 entries for films during June 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Plague of the Zombies

The Plague of the Zombies

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rio Grande

Rio Grande

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bay

The Bay

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
All Good Things

All Good Things

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
High Noon

High Noon

1952
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shotgun Stories

Shotgun Stories

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Broken Arrow

Broken Arrow

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marvin's Room

Marvin's Room

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
After Earth

After Earth

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Perlasca: The Courage of a Just Man

Perlasca: The Courage of a Just Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Apartment 143

Apartment 143

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Defendor

Defendor

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry