• Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Love, Guaranteed

  • Chemical Hearts

  • After We Collided

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

  • Normal People

  • Bloodshot

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • 6 Underground

  • The Knight Before Christmas

  • Let It Snow

  • Terminator: Dark Fate

  • Zombieland: Double Tap

  • Gemini Man

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The King

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Weathering with You

  • Vivarium

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • After

  • Hellboy

  • Pet Sematary

    ★★★★

  • Five Feet Apart

  • The Curse of La Llorona

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Bird Box

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • Halloween

  • The Nun

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Meg

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • The First Purge

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom