Sort by

J has logged 35 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lineup

The Lineup

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dracula

Dracula

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
News of the World

News of the World

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Joe

Joe

1970
×
Read the review Edit this entry  
22
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
North Sea Hijack

North Sea Hijack

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
French Exit

French Exit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wizard of Lies

The Wizard of Lies

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Payback

Payback

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
K-PAX

K-PAX

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inherit the Wind

Inherit the Wind

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Presidio

The Presidio

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Proof of Life

Proof of Life

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
LBJ

LBJ

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Shock to the System

A Shock to the System

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Maggie

Maggie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Three Burials of Melquiades Estrada

The Three Burials of Melquiades Estrada

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Phantom

The Phantom

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry