• Glass

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • The Nun

    ★★½

  • A Star Is Born

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★★

  • Searching

    ★★★

  • Fifty Shades Freed

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • It

    ★★★

  • The Shape of Water

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Annabelle: Creation

  • Alien: Covenant

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Fifty Shades Darker

    ★★

  • Rings

    ★½

  • Get Out

    ★★★★

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★½

  • Resident Evil: The Final Chapter

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Ae Dil Hai Mushkil

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

  • Ballerina

    ★★★

  • Score: A Film Music Documentary

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★½

  • Split

  • Jackie

  • Sing

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

  • Moonlight

  • Arrival

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Ghostbusters

  • The Legend of Tarzan

    ★★★★

  • Sadako vs. Kayako

  • Warcraft

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★★

  • 1920 London

    ½

  • Captain America: Civil War

  • The Huntsman: Winter's War

    ★★½

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Kapoor & Sons

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Gods of Egypt

  • Neerja

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★★

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

  • Creed

  • Victor Frankenstein

    ★★★★

  • The Last Witch Hunter

    ★★

  • The Dressmaker

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★★½