• He's All That

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★½

  • Fake Famous

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Seduced: Inside the NXIVM Cult

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Undine

    ★★★★

  • Swimming Out Till the Sea Turns Blue

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Synonyms

    ★★★

  • American Factory

    ★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Neo Yokio: Pink Christmas

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Green Book

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★½

  • Suspiria

    ★★½

  • Boy Erased

    ★½

  • Non-Fiction

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Little Italy

    ½

  • Too Late to Die Young

    ★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • El Angel

    ★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Border

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Yomeddine

    ★★★

  • Everybody Knows

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Transit

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★

  • Tully

    ★★★

  • Damsel

    ★★★★

  • Jane Fonda in Five Acts

  • Hereditary

    ★★★½

  • RBG

    ★★½

  • Shirkers

    ★★★★