Sort by

Paul has logged 49 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Giant Gila Monster

The Giant Gila Monster

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sewers of Gold

Sewers of Gold

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Devil At Your Heels

The Devil At Your Heels

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Masks of Death

The Masks of Death

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fatal Exposure

Fatal Exposure

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fear in the Night

Fear in the Night

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frankenstein and the Monster from Hell

Frankenstein and the Monster from Hell

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unearthed & Untold: The Path to Pet Sematary

Unearthed & Untold: The Path to Pet Sematary

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carry On Constable

Carry On Constable

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Concorde... Airport '79

The Concorde... Airport '79

1979
×
Read the review Edit this entry  
22
Zelig

Zelig

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Amityville II: The Possession

Amityville II: The Possession

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Airport '77

Airport '77

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Zero Boys

The Zero Boys

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla: Planet of the Monsters

Godzilla: Planet of the Monsters

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tentacles

Tentacles

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Messenger of Death

Messenger of Death

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
La Grande Bouffe

La Grande Bouffe

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bushwick

Bushwick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Airport 1975

Airport 1975

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Boys Will Be Boys

Boys Will Be Boys

1935
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bloodstained Butterfly

The Bloodstained Butterfly

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Code of Silence

Code of Silence

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Another Evil

Another Evil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
McQ

McQ

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Battery

The Battery

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The 27th Day

The 27th Day

1957
×
Read the review Edit this entry  
06
Thirst

Thirst

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Hope Was Arson

Little Hope Was Arson

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frankenstein Created Woman

Frankenstein Created Woman

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Invasion

Invasion

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Space Master X-7

Space Master X-7

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Zen Diaries of Garry Shandling

The Zen Diaries of Garry Shandling

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alternative 3

Alternative 3

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dunkirk

Dunkirk

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry