Oğul has logged 43 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
SHOP: A Pop Opera

SHOP: A Pop Opera

2019
×
★½
Edit this entry  
26
OPAL

OPAL

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★½
Edit this entry  
25
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
Climax

Climax

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Civil War

The Civil War

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
13
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★½
Edit this entry  
08
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★
Edit this entry  
07
Roots

Roots

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
George Carlin: Jammin' in New York

George Carlin: Jammin' in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
06
1408

1408

2007
×
★½
Edit this entry  
05
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Omelette

Omelette

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
★★½
Edit this entry  
02
Calls

Calls

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry