Sort by

DieElster has logged 128 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Baby's Day Out

Baby's Day Out

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Roads Not Taken

The Roads Not Taken

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Whale and the Raven

The Whale and the Raven

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gringo

Gringo

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Rakka

Rakka

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zygote

Zygote

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Firebase

Firebase

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Adam: The Mirror

Adam: The Mirror

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Cooking with Bill: Damasu 950

Cooking with Bill: Damasu 950

×
★★½
Edit this entry  
15
Gdansk

Gdansk

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Kapture: Fluke

Kapture: Fluke

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Adam: The Prophet

Adam: The Prophet

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cooking with Bill: Sushi

Cooking with Bill: Sushi

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Cooking with Bill: Smoothie

Cooking with Bill: Smoothie

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Cooking with Bill: PrestoVeg

Cooking with Bill: PrestoVeg

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Praetoria: Part One

Praetoria: Part One

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Kapture: Locust

Kapture: Locust

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Bad President - Oil Spill

Bad President - Oil Spill

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Bad President - All My Sh*t

Bad President - All My Sh*t

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Yummy

Yummy

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Get a Horse!

Get a Horse!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry