Will has logged 33 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Romeo Is Bleeding

Romeo Is Bleeding

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
White Noise

White Noise

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deadly Eyes

Deadly Eyes

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Of Unknown Origin

Of Unknown Origin

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Birth

Birth

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★★
Edit this entry  
22
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Buster and Billie

Buster and Billie

1974
×
★★★★
Edit this entry  
21
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Torso

Torso

1973
×
★★★★
Edit this entry  
18
Perfect

Perfect

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Looking for Mr. Goodbar

Looking for Mr. Goodbar

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Knock Off

Knock Off

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time in China II

Once Upon a Time in China II

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★★½
Edit this entry  
11
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
Read the review Edit this entry  
11
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Six-String Samurai

Six-String Samurai

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Edmond

Edmond

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Maddening

The Maddening

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Cockfighter

Cockfighter

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Hero Never Dies

A Hero Never Dies

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry