Sort by

Lyndell Clark has logged 369 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bully

Bully

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Gothic

American Gothic

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bio Zombie

Bio Zombie

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Killing Ground

Killing Ground

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Psycho Cop Returns

Psycho Cop Returns

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Bat People

The Bat People

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jungle

Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spawn of the Slithis

Spawn of the Slithis

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Being

The Being

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry