Sort by

Lyndell Clark has logged 33 entries for films during September 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Jim Jefferies: Bare

Jim Jefferies: Bare

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Torment

Torment

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Signal

The Signal

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dead 2: India

The Dead 2: India

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moebius

Moebius

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Battery

The Battery

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tusk

Tusk

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Graduation Day

Graduation Day

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hardware

Hardware

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Casper

Casper

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★½
Edit this entry  
03
Angry Video Game Nerd: The Movie

Angry Video Game Nerd: The Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry