Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Marvels

The Marvels

2023
×
Edit this entry  
14
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Sister Death

Sister Death

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Cigarette Girl

Cigarette Girl

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Di Ambang Kematian

Di Ambang Kematian

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
Edit this entry  
06
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Nun II

The Nun II

2023
×
Edit this entry  
03
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Poison

Poison

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unlocked

Unlocked

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Under the Queen's Umbrella

Under the Queen's Umbrella

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Inside Out

Inside Out

2015
×
Edit this entry  
20
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
Edit this entry  
15
Carl's Date

Carl's Date

2023
×
★★½
Edit this entry  
15
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
Edit this entry  
14
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Edit this entry  
05
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Monkey King

The Monkey King

2023
×
★★
Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry