Sort by

rosie has logged 13 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry