• The Green Knight

  • Titane

  • Bo Burnham: Inside

  • Bad Trip

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ½

  • Midnight at the Magnolia

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Onward

    ★★

  • Emma.

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Lion King

  • Midsommar

  • Wine Country

  • Aladdin

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Princess Switch

  • The Grinch

    ★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • How to Get Over a Breakup

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

  • Christmas Inheritance

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

  • I, Tonya

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

  • Girls Trip

  • Okja

    ★★★

  • Summer 1993

    ★★★★★

  • The Incredible Jessica James

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

  • Landline

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • The Big Sick

    ★★★½

  • The Little Hours

    ★★★★★

  • An Inconvenient Sequel: Truth to Power

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • 20th Century Women

  • Citizen Jane: Battle for the City

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★½

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • Finding Dory

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • My Life as a Zucchini

  • Lemonade

    ★★★★★