Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
An Inconvenient Love

An Inconvenient Love

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Unlocked

Unlocked

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Along with the Gods: The Two Worlds

Along with the Gods: The Two Worlds

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Broker

Broker

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Bratz: Rock Angelz

Bratz: Rock Angelz

2005
×
Read the review Edit this entry  
19
Bratz the Video: Starrin' & Stylin'

Bratz the Video: Starrin' & Stylin'

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry