Sort by
  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • The Swimmers

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Broker

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • RRR

    ★★★★½

  • Moonshot

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

  • I Want You Back

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Brazen

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Phantom of the Open

    ★★★★

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • My Amanda

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Good on Paper

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

  • In the Heights

  • Sweet & Sour

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • BLACKPINK: The Show

  • WandaVision

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Four Sisters Before the Wedding

  • Life in a Year

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★★