• Poor Things

  • The Menu

  • Thor: Love and Thunder

  • Jurassic World Dominion

    ★★★★

  • The Northman

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★½

  • Anne

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Candyman

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • Cruella

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ½

  • Wild Mountain Thyme

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Summer of 85

    ★★★★

  • Coming Out

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Ouroboros

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Dolittle

    ★★★

  • Togo

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★