• Senior Year

    ★½

  • Captive Audience: A Real American Horror Story

    ★★★★

  • The Andy Warhol Diaries

    ★★★★½

  • Last Train to Christmas

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Fruitcake Fraud

    ★★★

  • Adrienne

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • kid 90

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Cusp

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Love, Weddings & Other Disasters

    ½

  • Superintelligence

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Phil Lynott: Songs for While I'm Away

    ★★★★★

  • Freaky

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Des

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Outcry

    ★★★½

  • Good Boy

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • LA Originals

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★½

  • Villain

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Slow Ride Home

    ★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • White House Farm

    ★★★★½

  • A Christmas Carol

    ★★★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Somebody Up There Likes Me

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Code 8

    ★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★½

  • Murder in the Bayou

    ★★★

  • Harriet

    ★★★★★

  • Greed

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

  • Hope Gap

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½