Sort by

Puffin has logged 25 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Duelle

Duelle

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
13th

13th

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gotti

Gotti

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dance Squared

Dance Squared

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Seed

Bad Seed

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Growing Up

Growing Up

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
In Our Time

In Our Time

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Percé on the Rocks

Percé on the Rocks

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry