Sort by

Puffin has logged 374 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sandy the Seal

Sandy the Seal

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Koi

Koi

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kamouraska

Kamouraska

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Airplane Mode

Airplane Mode

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cremaster 2

Cremaster 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cremaster 5

Cremaster 5

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cremaster 1

Cremaster 1

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Silences of the Palace

The Silences of the Palace

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Masseurs and a Woman

The Masseurs and a Woman

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Woman in the Window

The Woman in the Window

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Asuran

Asuran

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Trails

Trails

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Days When I Don’t Exist

The Days When I Don’t Exist

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Animal Crackers

Animal Crackers

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
That Night's Wife

That Night's Wife

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Report to Mother

Report to Mother

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rome 11:00

Rome 11:00

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ringing Bell

Ringing Bell

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Big Trail

The Big Trail

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Assa

Assa

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Child Molester

The Child Molester

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
11 x 14

11 x 14

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nova Lituania

Nova Lituania

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cat Sticks

Cat Sticks

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Du côté d'Orouët

Du côté d'Orouët

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trial on the Road

Trial on the Road

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Am Twenty

I Am Twenty

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Reservoir

Reservoir

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
2 Hearts

2 Hearts

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hart of London

The Hart of London

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry