Sort by

vitória has logged 358 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ava

Ava

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Archive

Archive

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
22
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Escape Room

Escape Room

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Work It

Work It

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry