Obistrike has logged 17 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
G.I. Jane

G.I. Jane

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Billy Bathgate

Billy Bathgate

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Solaris

Solaris

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Bushwhacked

Bushwhacked

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Daylight

Daylight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Ewoks: The Battle for Endor

Ewoks: The Battle for Endor

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ewok Adventure

The Ewok Adventure

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The NeverEnding Story II: The Next Chapter

The NeverEnding Story II: The Next Chapter

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry