Obistrike has logged 114 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Subway

Subway

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Brother

Brother

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Timecop

Timecop

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Secret Garden

The Secret Garden

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bird on a Wire

Bird on a Wire

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
On Deadly Ground

On Deadly Ground

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Indian in the Cupboard

The Indian in the Cupboard

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Marked for Death

Marked for Death

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Operation Condor

Operation Condor

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Project A

Project A

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The BFG

The BFG

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Armour of God

Armour of God

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor the Conqueror

Thor the Conqueror

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
His Name was King

His Name was King

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Desperado

Desperado

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Point of No Return

Point of No Return

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Fist of the North Star

Fist of the North Star

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Can of Worms

Can of Worms

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Police Academy 5: Assignment Miami Beach

Police Academy 5: Assignment Miami Beach

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Girls

Bad Girls

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Chain Reaction

Chain Reaction

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder at 1600

Murder at 1600

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Rundown

The Rundown

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Down and Out in Beverly Hills

Down and Out in Beverly Hills

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Date Night

Date Night

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Kiss of the Dragon

Kiss of the Dragon

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Swarm

The Swarm

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wolfen

Wolfen

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry