• The Guilty

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Unsubscribe

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Scandalous: The Untold Story of the National Enquirer

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★★

  • Seberg

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Escape Plan: The Extractors

  • The Passage

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • ReMastered: The Miami Showband Massacre

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Report

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Poisonous Roses

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • Apostle

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Echo in the Canyon

    ★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Tag

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Andre the Giant

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Private Life

    ★★★½

  • The Post

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Cargo

    ★★★½

  • Sheikh Jackson

    ★★★½

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★

  • It

    ★★★½