‮عـوبـَد‬ has logged 17 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Patch of Blue

A Patch of Blue

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The 8th Day of the Week

The 8th Day of the Week

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Edit this entry  
17
Nuit blanche

Nuit blanche

2009
×
Edit this entry  
17
Dead Man Walking

Dead Man Walking

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
What the Day Owes the Night

What the Day Owes the Night

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Loveless

Loveless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
عقلي

عقلي

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Edit this entry