• Dave Chappelle: The Closer

  • Squid Game

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Burrow

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Extra Footage

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • A Chocolate Tale

  • The Book of Sun

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The 8th Day of the Week

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Adú

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • 1982

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • The Sleeping Sun Station

  • Weathering with You

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • 27th of Shaban

    ★★★

  • Curtain

    ★★★½

  • The Rat

  • For Sama

  • Badla

    ★★★★

  • The Professor and the Madman

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Swing Kids

    ★★★★★

  • عقلي

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • Never Look Away

    ★★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • 10 Days Before the Wedding

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Raazi

    ★★★★