Sort by

Awais has logged 322 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Edit this entry  
27
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Edit this entry  
18
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry