ang℮l ☆ has logged 69 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Billie Eilish: Up Close

Billie Eilish: Up Close

2021
×
Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Girl 6

Girl 6

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
M3LL155X

M3LL155X

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Not a Jealous Bone

Not a Jealous Bone

1987
×
Edit this entry  
03
Beneath the Skin

Beneath the Skin

1981
×
Edit this entry  
03
One Wheel Dance

One Wheel Dance

2007
×
Edit this entry  
03
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Edit this entry  
29
BLU

BLU

2021
×
Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Nineteen on Fire

Nineteen on Fire

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Annabelle

Annabelle

2014
×
★½
Edit this entry  
10
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jodi Arias: An American Murder Mystery

Jodi Arias: An American Murder Mystery

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Tropico

Tropico

2013
×
Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bandsintown PLUS Presents: Charli XCX

Bandsintown PLUS Presents: Charli XCX

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Veneno

Veneno

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fruity

Fruity

2021
×
Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
In Their Room

In Their Room

2011
×
Edit this entry  
07
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bathroom Troll

Bathroom Troll

2018
×
Edit this entry  
20
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Summer Heights High

Summer Heights High

2007
×
Edit this entry  
13
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ma

Ma

2019
×
★★★
Edit this entry