Sort by

lauren has logged 266 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Animals

Animals

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Brazil

Brazil

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Family Blood

Family Blood

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dogville

Dogville

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost River

Lost River

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Oldboy

Oldboy

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry