Sort by

lauren has logged 31 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wildling

Wildling

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Private Life

Private Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Broadway Idiot

Broadway Idiot

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Submarine

Submarine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry