Sort by

lauren has logged 25 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dog City: The Movie

Dog City: The Movie

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Newsies

Newsies

1992
×
Read the review Edit this entry  
10
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Laggies

Laggies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thumbelina

Thumbelina

1984
×
Read the review Edit this entry  
01
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry