• Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Suspiria

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★½

  • Death Wish

    ★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Ritual

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Tragedy Girls

    ★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★½

  • High-Rise

    ★★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Housebound

    ★★★★½

  • Starry Eyes

    ★★★

  • Lost River

    ★★★★½

  • It Follows

    ★★★★★

  • White Bird in a Blizzard

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Enemy

    ★★★★½

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★★

  • Young Adult

    ★★½

  • Drive

    ★★★★½

  • Beyond the Black Rainbow

    ★★★★★

  • Greenberg

    ★★★★½

  • Gentlemen Broncos

    ★★★★½

  • Enter the Void

    ★★★★½

  • The Limits of Control

    ★★★★★

  • The House of the Devil

    ★★★★½

  • Pineapple Express

    ★★★★½

  • The Strangers

    ★★★★½

  • Let the Right One In

    ★★★★½

  • The Mother of Tears

    ★★★★½

  • Chop Shop

    ★★★★½

  • Death Proof

    ★★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Vacancy

  • Disturbia

    ★★★★½

  • Ultraviolet

    ½

  • Broken Flowers

    ★★★★★

  • Last Days

    ★★★★½

  • The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

    ★★★★½

  • Napoleon Dynamite

    ★★★★★

  • Toolbox Murders

    ★★★★½

  • Garden State

    ★★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★½

  • Gangs of New York

    ★★★★½

  • Haiku Tunnel

    ★★★★½

  • Cowboy Bebop: The Movie

    ★★★★★

  • Ghost World

    ★★★★★

  • Amélie

    ★★★★½

  • Waiting for Godot

    ★★★★★

  • Almost Famous

    ★★★★½

  • Ginger Snaps

    ★★★★½

  • The Beach

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★★

  • Being John Malkovich

    ★★★★½

  • The Sixth Sense

    ★★★★½

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★½

  • Ghost Dog: The Way of the Samurai

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★½

  • Breakfast of Champions

    ★★★★★

  • American Movie

    ★★★★½

  • Rushmore

    ★★★★½