Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Help

Help

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Chair

The Chair

2021
×
Edit this entry  
04
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Thirteen

Thirteen

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Croods

The Croods

2013
×
Edit this entry  
08
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Show Dogs

Show Dogs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Neighbors

Neighbors

2014
×
Edit this entry  
26
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Onward

Onward

2020
×
Edit this entry  
23
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Edit this entry  
22
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Sisters

Sisters

2015
×
Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Zootopia

Zootopia

2016
×
Edit this entry  
10
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
Edit this entry  
09
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Annie

Annie

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
Edit this entry  
07
Wild Child

Wild Child

2008
×
Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Holidate

Holidate

2020
×
Edit this entry  
04
Bird Box

Bird Box

2018
×
Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Edit this entry  
04
Down with Love

Down with Love

2003
×
Edit this entry  
11
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Edit this entry  
11
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Held Up

Held Up

1999
×
Edit this entry  
09
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Edit this entry