• The Forever Purge

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Holidate

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Irresistible

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

  • Onward

  • Black Bear

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Toy Story 4

  • Murder Mystery

  • Good Boys

  • Isn't It Romantic

  • Honey Boy

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Nun

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Show Dogs

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★★½

  • Paddington 2

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

  • Cabiria, Charity, Chastity

    ★★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★★

  • Handsome: A Netflix Mystery Movie

    ★★★★

  • Girlfriend's Day

  • Moana

  • The Edge of Seventeen

  • Bridget Jones's Baby

  • Blue Jay

    ★★★★★

  • The Realest Real

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Bad Moms

  • Finding Dory

  • The Conjuring 2

  • Miss Stevens

    ★★★★★

  • Zootopia

  • The Intervention

    ★★★★★

  • Antibirth

    ★★★

  • Yoga Hosers

    ★★½

  • Sisters

  • Love the Coopers

  • Sleeping with Other People

    ★★★★

  • Inside Out

  • Carol

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 2

  • Addicted to Fresno

    ★★★★★

  • The Final Girls

  • Cinderella

  • The DUFF

  • Annie

    ★★★★★

  • Paddington

  • Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

  • Big Hero 6

  • The Purge: Anarchy

  • The Other Woman

  • Neighbors

  • G.B.F.

    ★★★

  • Frozen

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★★

  • We're the Millers

    ★★★★

  • The To Do List

    ★★★