• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • A Week Away

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Holidate

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Clouds

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Skin

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • The Nun

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Disobedience

    ★★★½

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★★

  • Life

    ★★★½

  • God's Own Country

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Split

    ★★★★