Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Copy of My Mind

A Copy of My Mind

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
What They Don't Talk About When They Talk About Love

What They Don't Talk About When They Talk About Love

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
19
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
31
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Single Rider

A Single Rider

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
Edit this entry  
19
Suddenly Seventeen

Suddenly Seventeen

2015
×
Edit this entry  
18
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Edit this entry  
17
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
Edit this entry  
01
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
Edit this entry  
31
Fall in Love at First Kiss

Fall in Love at First Kiss

2019
×
Edit this entry  
30
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
Edit this entry  
18
Us and Them

Us and Them

2018
×
Edit this entry  
18
Hit-and-Run Squad

Hit-and-Run Squad

2019
×
Edit this entry  
16
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
Edit this entry  
16
Tomorrow I Will Date With Yesterday's You

Tomorrow I Will Date With Yesterday's You

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Survival Family

Survival Family

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Summer Time Machine Blues

Summer Time Machine Blues

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
My Annoying Brother

My Annoying Brother

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Unforgettable

Unforgettable

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cargo

Cargo

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Swindlers

The Swindlers

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Milly & Mamet

Milly & Mamet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★½
Edit this entry