Sort by

Nuno has logged 39 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Edit this entry  
29
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rodan

Rodan

1956
×
★★
Edit this entry  
28
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
23
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla vs. King Ghidorah

Godzilla vs. King Ghidorah

1991
×
★½
Edit this entry  
16
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★
Edit this entry  
15
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★½
Edit this entry  
15
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mothra

Mothra

1961
×
★★½
Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
King Kong

King Kong

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Edit this entry  
10
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Edit this entry  
09
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry